Soğuk Havaların Tadını Evde Film Keyfi Yaparak Çıkarın

Yavaş yavaş soğumaya başlayan havaların tadını çıkarmak için evde kalmak gibisi yok! Eğer sürekli aynı şeyleri görmek seni sıkıyorsa, evinde yapacağın küçük farklılıklar ile hem yaşama alanını daha konforlu ve farklı hale getirebilir hem de ufak detaylarla kendini daha özel hissedebilirsin.

Sehpaların üzerine yerleştirebileceğin Biggdesign’ın renkli mumları evin içerisine sakin bir ışık yayarak kendini daha huzurlu hissetmeni sağlarken; akşam dışarının gürültüsünden uzaklaşmış olman sana iyi gelecek. Tüm gece boyu film keyfi yapman için, Biggdesign’ın birbirinden özel tasarım yastıkları ile daha konforlu hale getireceğin kanepende, üzerine ince bir battaniye alarak keyifli saatler geçirebilirsin.

Sıra geldi, en sevdiğin filmi yüzüncü kez izlemeye ya da uzun zamandır izlemek istediğin o kült film için vakit ayırmaya… Seçtiğin filmi izlerken Biggdesign büyük boy french press ile demleyip, içeceğin sıcacık bir fincan kahve veya çay, film keyfini asla yarım bıraktırmayacak. Film tercihini romantik komediden yana yapacaksan bizden sana bir öneri; Biggdesign Fondü seti ile enfes lezzette bir çikolata sosu hazırlayarak meyvelerin tadını çıkarabilirsin.

Eğer film konusunda kararsızsan senin için seçimini kolaylaştıracak 5 öneriye göz atabilirsin;

  1. Kış Uykusu (2014) – IMDb: 8.9

Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi hak eden ve oldukça beğenilen “Kış Uykusu” filmini henüz izlemediysen seçenekler arasına dahil edebilirsin.

Filmde; emekli bir tiyatrocu olan Aydın’ın babasından yadigâr bir oteli işletmek için Kapadokya’ya yerleşmesi ve tek düze geçen günlerinin sonunda kışın bastırmasıyla içinde beliren uzaklara gitme isteği anlatılmaktadır.

  1. Evde Tek Başına (1990) – IMDb: 7.6

Yüzüncü kez izlenen filmler arasına dahil edilebilir ancak hâlâ televizyonda rast geldikçe keyifle izlenen filmlerin başındadır “Evde Tek Başına”.

Fransa’ya tatile giden ailesinin yanlışlıkla evde unutulmasıyla başlayan film, Kevin’ın evini hırsızlara karşı savunmaya başladığı anda eğlenceli bir hale bürünür.

  1. Karlar Ülkesi (2013) – IMDb: 7.5

Tercihini, film gecelerinin vazgeçilmezi animasyonlardan yana kullanmak eğlenceli bir gecenin ilk adımıdır. Ayrıca film bittikten sonra yüzünüzde kalacak gülümseme de garanti!

Karlar kraliçesinin laneti ile sonsuz bir kış mevsimine mahkum edilen bir krallıkta yaşayan maceracı Anna kraliçeyi bulup bu laneti sona erdirmek istemektedir. Bu masalsı yolculuğun yol arkadaşı ise usta dağcı Kristoff’tur.

  1. Aynı Yıldızların Altında (2014) – IMDb: 7.7

İsmi ile Shakespeare’in Julius Cesar oyunundaki bir tirada gönderme yapan film, romantik film tercihi için oldukça iyi bir alternatif.

Film, kanserle mücadele eden 16 yaşındaki Hazel ve beyin tümörü ile savaşıp bir bacağını kaybetmiş Augustus’un bir terapi seansında tanışmasıyla başlayan arkadaşlığın aşka dönüşmesini anlatır. Hazel’in akciğer tedavisi için hastaneye yatırılmasından sonra Augustus onun en büyük hayalini gerçekleştirmek ister ve Amsterdam’a giderek Hazel’in en sevdiği yazarı bulmaya çalışır.

  1. Batman Başlıyor (2005) – IMDb: 8.2

Christopher Nolan'ın Batman üçlemelerinden ilki film gecesi için oldukça heyecanlı bir seçenek.

Serinin bu ilk filminde Batman’in ortaya çıkış hikayesi ele alınmaktadır. Filmde, Bruce Wayne’in ailesini kaybedişini, yarasalarla ilişkisini ve intikam alma hırsıyla çıktığı yolda adaleti sağlamaya çalışan bir süper kahramana dönüşmesi anlatılıyor.